Thread: TuTu Tutorial
View Single Post
  #13 (permalink)  
Old 04-26-2010, 06:37
mckenjs mckenjs is offline
Senior Member
Join Date: Sep 2009
Location: Tacoma, wa
Posts: 1,749
Default Re: TuTu Tutorial

I bought the tut. I figure it's worth the $7.50 to avoid the frustration and waste of materials. I work full time and have two toddlers, so I have very little time to play around....I tried one, and think I have the concept, but hers turned out beautifully, and I would rather spend a little cash and have the step by step for reference.

Some folks commented that they would have paid $50 for a tut for the TUTU that shall not be named, so I don't see why $7.50 is so much.

Also, I like to support my fellow HG's, Everyone's been helpful to me, and I've gotten a TON of free advice....I have to pay for this what?.?.

Just my thoughts. :-)

Last edited by mckenjs; 04-26-2010 at 06:38. Reason: spelling
Reply With Quote